Lye forsamlingsstyre ønsker velkommen til weekend på Fjelltun ved Flekkefjord siste helga i september. Området ligger flott til og innbyr til mange ulike fritidsaktiviteter og turmuligheter. Mer info om stedet her: http://fjelltunleirsted.no/aktiviteter-utflukter/

Vi ønsker å samle alle generasjoner til fellesskap rundt Ord og bord, lovsang og stillhet, lek og moro – en flott mulighet til å bli bedre kjent med enda flere! Kanskje noen du vil invitere med?

Sett av helgen allerede nå – september kommer brått på når ferien er over.
Påmelding til annabergitte@gmail.com / mobil: 990 26 276 innen 3/9.
Priser: Voksne: 600,- /Barn: 300,-/ Ungdom som reiser alene: 400,-/ Maks 1200 pr husstand.

Aktiviteter

Vi ønsker å samle alle generasjoner til weekend med fokus på fellesskap i Kristus. Det blir et variert program som passer for barn, ungdom og voksne. For de som ønsker å være aktive utover fastlagt program, er mulighetene mange. Kanopadling, bading, aktivitetshall, bordtennis, biljard, air-hockey og fotballspill, fotballbane og flotte turområder. Leirstedet har en kiosk med et begrenset utvalg av brus, is, chips og sjokolade.

Program

Svart=alle; Blå=barn; Rød=voksne; Grønn=ungdom
Fredag 28. september

 • Innkvartering kl. 18-19
 • Mat
 • Sosial samling
 • Lovsangs- og delekveld / aktiviteter
 • Kaffe/kaker

Lørdag 29. september

 • Frokost
 • Formiddagssamling
 • Forming / Forkynnelse / Lovsangs- og delesamling
 • Fritid
 • Stille time
 • Middag
 • Underholdningskveld
 • Kaffe/kaker
 • Kveldssamling

Søndag 30. september

 • Frokost
 • Gudstjeneste
 • Middag
 • Avreise ca. kl. 13

Underholdningskveld

Alle barn, ungdom og voksne som ønsker det, kan bidra med en lek, konkurranse, opptreden eller humorinnslag til underholdningskvelden lørdag.

Overnatting

Fjelltun består av et hovedbygg pluss 4 bygninger til overnatting. Soverommene er stort sett 2- eller 4-sengsrom, og toaletter finnes i alle byggene. Det ligger dyner og puter i sengene, men dynetrekk, putevar og laken kan leies for kr. 100 pr sett.

Påmelding og betaling

Betaling innen 15. september til Lye forsamlingsstyre sin konto 3325.25.07650. Påmelding til annabergitte@gmail.com 990 26 276 innen 3/9. Se info om priser lengre opp.

Veibeskrivelse

Det tar ca. to timer å kjøre fra Lye til Fjelltun. Ta av fra E39 mot Flekkefjord. Følg RV 44 gjennom Flekkefjord sentrum. Fra sentrum kjører du ca. 3,5 km på RV 44 til du kommer til krysset der RV 469 tar av mot Hidra og Abelnes. Sving til venstre inn på denne veien og kjør ca. 3,5 km. Ta så til høyre opp på grusveien der det står skilt til Itland og Fjelltun. Etter å ha passert gårdene Kvelland og Haugland kommer du til et kryss der det står skilt til Fjelltun til høyre. Følg denne veien, så er du i mål.

Kontaktinfo leirsted

Telefonnummeret til leirstedet er 38 37 37 14. Det er forholdsvis dårlig dekning for mobiltelefon på Fjelltun.