De sørger for at det blir middag på Lye forsamlingshus fredag 19. oktober. Fra venstre Solveig Heggheim, Helen Slettebø og Monica Hestevoll.

125 personer spiste middag på forsamlingshuset på den første Fredagsmiddagen 7. september. 19. oktober er det igjen klart for Fredagsmiddag. Dørene åpner i god tid før starten klokken 17.

Middag for alle: Alle er velkommen til forsamlingshuset denne fredagen. Her er det bare å møte opp, enten du kommer aleine eller sammen med venner, naboer, kollegaer eller familie. Her tar vi imot både små og store.

Middag fra klokken 17: Middagen serveres mellom klokken 17 og 18, men det er åpent helt til klokken 19.

Og prisen, den er satt så lavt for at flest mulig skal ha anledning til å komme. Voksne betaler bare 50 kroner, barn under 12 år 30 kroner. Og kommer du sammen med familien i samme husstand, betaler dere ikke mer enn 200 kroner til sammen, uansett hvor mange dere er.

Det er også mulig å kjøpe kaffe og kaker for en tier. Og is selges også. Der er prisen også 10 kroner.

På bildet nedenfor serverer Helen Slettebø, til høyre, Brit Ege under fredagsmiddagen 7. september.