Martin Berge, ungdomsarbeider på Lye

Alltid smilende og blid, med glimt i øynene og stort hjerte for ungdommene på Lye: Vi ønsker Martin Berge velkommen som ny ungdomsarbeider på Lye forsamlingshus!

Martin er fra Lende, har lang fartstid i ungdomsarbeidet på huset og er ivrig engasjert i KRIK hver fredag. Både innen konfirmantarbeid og trosopplæring er han en verdsatt og stødig medarbeider. Martin studerer ved universitetet i Stavanger og er etter planen ferdig utdannet lærer om 3 ½ år. Et helgearbeid skal bygges opp igjen, og han er i gang med å spørre ungdommer til nytt styre. En viktig suksessfaktor er involvering og bredt engasjement, og høyt på ønskelista er voksne som kan være med på samlingene.

Ungdomsarbeidet skal være et sted med rom for å vokse i tro og tilhørighet. Martin ønsker et ungdomsarbeid med tydelig fokus og gode møter, men også et sted for relasjonsbygging og fellesskap der hver enkelt blir sett og møtt på en god måte. Selv er han glad i musikk, og vil gjerne få i gang lovsangsteam.

Stopp gjerne å ta en drøs med Martin om ungdomsarbeidet, – han har mange tanker og spennende drømmer han gjerne deler.

Vi har Martin og ungdomsarbeidet med i våre bønner!
Lykke til med viktig og spennende arbeid!